KOAH'tan Kurtulun!

KOAH ve ağır astım hastalarınnın solunum yollarında mekanik temizlik yapılması, hastaların solunum fonksiyonlarında belirgin artışa, nefes darlığında ciddi düzelmeye ve balgam karakterinin normale dönmesine olanak sağlamaktadır.

Balonla KOAH Tedavisi – CNNTÜRK Ana Haber

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

KOAH, tam açılımıyla Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı. Yaşam standardı için tam bir kabus. Nefes darlığı ve öksürükle birlikte, balgamın da etkisi ile hastaları epey zorluyor. Türkiye’de 5 milyon KOAH hastası var; ama hastaların 4,5 milyonu bunun farkında bile değil.

Hastalar, birkaç yıl sigara kullanımının ardından öksürük ve balgam şikayetlerini bildirirler. Fakat bunu sigara kullanımına bağladıklarından önemsemez. Bu aşamada hafif KOAH başlamıştır. KOAH ilerleyici bir hastalıktır; sigara kullanımının devamında ise orta KOAH ve ağır KOAH olarak ilerleyecektir. En son çok ağır KOAH olarak yoğun bakıma kadar gidilir.

KOAH hastaları durumlarını farkedip doktora başvursa bu şikayetleri en aza inebilir. O yöntemleri ve etkilerini dokuz yıl önce geliştirdiği “Rezektör Balon Tekniği” ile KOAH hastalarına nefes aldırıp, kendisi de Japonya’da ödül alan Prof. Dr. Yalçın Karakoca anlatıyor:

Bu balon tekniği; hastalar bronkoskopik olarak genel anestezi altında kazıma yöntemi ile bronşlar, kalından ince bronşlara kadar teker teker temizlenir. Böylece hastaların balgam üretimi sona eriyor.

Hastaların uygulama KOAH Tedavisi öncesi ve sonrasında mikrop kapmaması için dikkat etmesi gerekiyor. Şeker hastalığı, aşırı obezite ve kalp rahatsızlığı varsa bu yöntem uygulanamıyor.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.