KOAH'tan Kurtulun!

KOAH ve ağır astım hastalarınnın solunum yollarında mekanik temizlik yapılması, hastaların solunum fonksiyonlarında belirgin artışa, nefes darlığında ciddi düzelmeye ve balgam karakterinin normale dönmesine olanak sağlamaktadır.

KOAH Nasıl Teşhis Edilir?

KOAH Nasıl Teşhis Edilir?
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

KOAH teşhisi kolay olan bir hastalıktır. Kesin teşhis solunum fonksiyon testi ile konur. Hastalığın takibi de düzenli aralıklar ile gerçekleştirilen solunum fonksiyon testi ile yapılır. Ne yazık ki, KOAH’lı hastalar ilk teşhis edildikleri andan itibaren, genellikle akciğer kapasitelerinin önemli bir kısmını kaybetmiş oluyorlar. Bunun en büyük sebebi öksürük, balgam ve nefes darlığı şikayetlerini ihmal etmeleridir. KOAH Tedavisi, hastalığın hafif dönemde iken teşhis edilmesi ile kolaylaşacak, hastalar tedaviden daha çok yararlanacak ve hastalığın ilerlemesi durdurulmuş olacaktır. Ancak genellikle böyle olmamakla birlikte; ancak, orta ve ağır dönemde teşhis konulmaktadır.

KOAH erken teşhisi için sigara içen ve 40 yaşını aşmış herkes yılda bir kez solunum testi yaptırmalıdır. Uzun süredir öksürük, balgam ve en önemlisi nefes darlığı şikayetleri olan sigara içicilerinde KOAH riski oldukça yüksektir. Bu kişilerin en kısa sürede solunum testi yaptırmaları gerekmektedir. Solunum testi ile hem KOAH teşhisi konur, hem de hastalığın şiddeti belirlenir. KOAH tedavisi hastalığın şiddetine göre planlanacaktır.

KOAH’tan şüphelenen kişiler en kısa zamanda tıbbi kontrollerini tamamlamalıdır. Böyle bir şüphe içerisinde iseniz; irtibat numaralarımızdan bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.